wyniki

Obchody Święta Patrona Szkoły

W poniedziałek 25.11.2019 r. w Szkole Podstawowej w Lichnowach odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły – Stefana Żeromskiego współorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lichnowach

Uroczystość pod hasłem „Stefan Żeromski i Niepodległa” rozpoczęła się o godz. 9:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Lichnowach. Organizatorami obchodów były Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Lichnowach i Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach.

94. rocznicę śmierci Patrona Szkoły uczniowie uczcili występem słowno-muzycznym pod hasłem „Stefan Żeromski i Niepodległa” oraz zadedykowali Patronowi pieśni patriotyczne i taniec z wstążką.

W drugiej części uroczystości odbyło się spotkanie  z autorką książek dla dzieci i młodzieży Panią Anną Czerwińską-Rydel pod hasłem „Nieprzeciętni – biografie wybitnych Polaków dla dzieci i młodzieży”. Pani Anna jest z wykształcenia muzykiem i pedagogiem. Przez wiele lat współpracowała z radiem, tworząc słuchowiska dla dzieci. Jest autorką 47 książek oraz laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich.

Młodzież szkolna miała okazję spotkać się „na żywo” z twórcą – autorką książek, która w interesujący sposób opowiadała o pracy pisarza oraz przytoczyła wiele ciekawych historii z życia wybitnych Polaków, a także wyczerpująco i z humorem odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów.