wyniki

Informacja dla Czytelników

Od poniedziałku 11.05.2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach wznawia działalność według określonych zasad.

Biblioteka będzie czynna:

• poniedziałek – 14:00-16:00
  • wtorek – 14:00-16:00
  • środa – 14:00-16:00
  • czwartek – 14:00-16:00
  • piątek – 14:00-16:00

Zasady obowiązujące Czytelników po otwarciu biblioteki:

1. Czytelnicy przychodzący do biblioteki w celu zwrotu lub wypożyczenia zbiorów zobowiązani są przebywać w bibliotece w maseczce.
  2. Osoby przebywające na kwarantannie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.
  3. Czytelnicy w ramach możliwości proszeni są o telefoniczne zamawianie książek, pod nr tel. 55 271-26-34 lub przez e-mail: biblich@lichnowy.pl
  4. Przed wejściem do biblioteki czytelnik jest zobowiązany zdezynfekować ręce lub rękawiczki płynem dezynfekującym wystawionym przed wejściem do biblioteki.
  5. Jeśli czytelnik nie posiada rękawiczek zobowiązany jest skorzystać z foliowych rękawiczek wyłożonych przed wejściem do biblioteki.
  6. Po wyjściu z biblioteki Drogi Czytelniku wyrzuć rękawiczki do kosza przeznaczonego na zużyte rękawiczki w celu zachowania należytej higieny.
  7. Po wejściu do biblioteki, przy zwrocie i po wyborze lektury Czytelnik staje przed ladą zachowując odległość (1,5 m).
  8. Rezygnujemy z następujących usług:
  • dostępu do komputerów i Internetu dla Czytelników,
  • korzystania ze zbiorów na miejscu,
  • prowadzenia zajęć dodatkowych dla dzieci, spotkań autorskich, warsztatów, spotkań bibliotecznych.
  1. Wszystkie książki po zwrocie do biblioteki zostaną poddane kwarantannie,  która będzie trwała co najmniej 3 dni. Książki zostaną odłożone do kartonów, oznakowane datą zwrotu, a następnie po 3 dniach włączone do księgozbioru.
  2. Biblioteka obsługuje czytelników od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-16:00.
  3. W bibliotece może przebywać określona liczba osób, tj. 1 osoba, a pozostałe osoby są proszone o cierpliwe oczekiwanie przed biblioteką z zachowaniem odległości co najmniej 2 m.

W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem, prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie oraz o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem i wypożyczeniem nowej lektury.

Będziemy dokładali wszelkich starań, aby nasi pracownicy i Czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby konieczności  zmian w procedurach,  będziemy reagowali natychmiast.